گیاهان آپارتمانی

آگلونما

آگلونما

گل آگلونما جز گل های خیلی مقاوم برای نگهداری در آپارتمان ها است که در رنگ های مختلفی از جمله سبز، قرمز و نوع ابلق یا برفی موجود است. به این گل زیبا نقشینه یا گل آهنین هم می گویند چون گل کم توقعیه و نگهداریش برای آپارتمان خیلی راحته و در نور کم هم میشه ازش نگهداری کرد. نوع ابلق این گیاه به مقدار نور بیشتری احتیاج داره ولی نوری که احتیاج داره نوره فیلتر شده یا همون غیره مستقیم.

آبیاری در این گیاه خیلی مهمه حتی میشه گفت بیشتر از نور براش اهمیت داره. توجه داشته باشید آگلونما زمانی باید آبیاری بشه که خاکش خشک شده باشه، اگر گلتون رو زود به زود آبیاری کنید باعث زرد شدن و آویزون شدن برگ هاش میشه، آبیاری کم هم باعث لوله ای شدن و آویزون شدن برگ ها میشه.

آگلونما به دلیل تصفیه آلاینده های هوا جزو گیاهان مورد تایید ناسا است. همچنین این گیاه جزو معدود گیاهانی است که علاوه بر روز، در شب هم اکسیژن تولید می کند به همین دلیل این گیاه بسیار مناسب اتاق خواب شماست. خاک مناسب برای تکثیر آگلونما یک خاک سبک است که ریشه بتونه به راحتی در خاک فعالیت کنه. ترکیبی از خاک باغچه، خاک برگ، کوکوپیت، پرلیت و پیت ماس مخصوص تکثیر آگلونما است.

گردآورنده: دکتر محبوبه بهرامی کارشناس گیاهان زینتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *